ATTĒLSNOSAUKUMS / ŠĶIRNEAPRAKSTSCENA

Zemenes

"ASIA"

Agrīna zemeņu šķirne. Āzija šodien ir viena no populārākajām šķirnēm Eiropā. Ogas sākas 2 dienas pirms Elsanta, Sonata. Ļoti laba raža. Īpaši lielas, garšīgas, saldas, skaistas, cietas, pārvietojamas ogas. Krūms ir augsts. Laba izturība pret salu, sakņu slimībām. Nav pieejams

Zemenes

"DAROYAL" (frigo) A++

Agra franču selekcijas šķirne ar spīdīgām, sarkanas krāsas, koniskas formas ogām. Spēcīga sakņu sistēma, augstākas ražas un labāka garša kā Honeoye. Tā kā strauji nogatavojas - ieteicams novākt katru dienu. Uzrādīja labāku salcietību kailsala apstākļos, nekā tajā pašā laukā augošā šķirne Rumba..Nav pieejams

Zemenes

"DELUXE"

Vidēji agra. Ogas: spīdīgas, lielas, apaļas, labi garšo, vairums no tām ir pirmās šķiras ogas. Vienlaicīgi nogatavojas daudz ogu, stublāji, uz kuriem ogas karājas, ir gari, tāpēc ogas ir viegli pamanāmas - šī īpašība ļauj ātri saražot lielu daudzumu ogu, salīdzinot ar stāda zemajām izmaksām. Deluxe zemenes dod labu ražu arī otrajā ražas gadā.Nav pieejams

Zemenes

"FLAIR"

Izteikti ļoti agra. Visagrākā šķirne Latvijā! Ātraudzīga un ļoti produktīva. Lieliska ogu kvalitāte, lielas un izcilas garšas īpašības. Labi uzglabājas. Izturīga pret puvi, miltrasu.Nav pieejams

Zemenes

"FURORE" A++

Remontanta Holandes šķirne. Tās ražo no maija vidus līdz oktobra beigām. Pēc pirmā ražas viļņa tiek novērots īss divu nedēļu pārtraukums. Viena no Furor šķirnes galvenajām iezīmēm ir tā, ka augļi nezaudē savu unikālo garšu pat lietainos periodos, un līdz sezonas beigām tie paliek tikpat saldi, kas nav raksturīgs remontantām zemenēm. Turklāt zemenes saglabā šo īpašību pat nelabvēlīgos klimatiskajos apstākļos atklātā laukā. Ogas aug koniskas, iegarenas, standarta formas. Kakliņš ir mazs vai vispār nav. No šīs šķirnes krūma var novākt 1,8 kg augļu. Augļu svars ir vidēji 35-40 grami. Sezonas beigās ogu forma vairs nav tik iegarena, tā iegūst vairāk noapaļotu izskatu.Nav pieejams

Zemenes

"MALWINA"

Malwina - ļoti vēlu zemeņu šķirne, 20 dienas pēc Elsanta. Raža laba un liela. Ogas ir ļoti garšīgas, ļoti skaistas, cietas, lielas, pārvietojamas. Šī zemeņu šķirne ir izturīga pret lietu. Krūms ir ļoti garš, blīvs, stādīšana nav blīvāka par 40 cm. Starprindas ne mazāk kā 80 cm. Pati apaugļota. Laba sala izturība. Laba izturība pret lapotnes slimībām un zemeņu sakņu slimībām. Malwina - zemeņu šķirne bez kaprīzēm. Nav pieejams

Zemenes

"POLKA" A+

Vidēji agra šķirne. Viena no vissaldākajām šķirnēm. Ogas lielas, tumši sarkanas, izlīdzinātas pēc lieluma, apaļīgas, koši sarkanas, spīdīgas, stingras ar ļoti labu, saldu garšu. Piemērotas gan patēriņam svaigā veidā, gan pārstrādei. Var arī saldēt. Augstražīga šķirne. Šķirne piemērota gan ģimenes dārzā, gan komercstādījumos.Nav pieejams

Zemenes

"SALSA" (frigo) A+

Vidēji vēla šķirne. Ogas ļoti lielas parasti ap 25-30 gr, apaļi vai plakani koniskas, oranži sarkanas, ar labu garšu un labu stingrību. Ogas daudz saldākas par citām vēlajām šķirnēm. Samērā laba izturība pret miltrasu. Sakarā ar to, ka zied vēlāk, mazāks risks ziedpumpuru apsalšanai. Piemērota audzēšanai aukstajos reģionos.Nav pieejams

Zemenes

"SONATA"

Vidēja vēla šķirne, ražo jūnija vidū, ogas ir ar ārkārtīgi labām garšas īpašībām, lielas, saldas, vienāda izmēra ogām, kuras ir viegli novākt. Sonata ir piemērota arī vēsākam klimatam Rietumeiropā un Austrumeiropā. Sonata ir piemērota audzēšanai stikla siltumnīcās, tuneļos kā arī uz lauka. Sonata šķirnei praktiski nav brāķējami augļi. Deserta šķirne.Nav pieejams

Gurķi

"CORENTINE" F1

Viens no augstražīgākajiem hibrīdiem audzēšanai atklātā laukā un siltumnīcās. Augļi slaidi ar tumši zaļu mizas krāsu. Piemīt ļoti laba slimību izturība, līdz ar to ilgs ražas vākšanas periods. Izcelsmes vieta: "Ogres Meristēmas"0,70 Eur/gab.

Gurķi

"MANDY" F1

Augļi tumši zaļi, ar mazām kārpiņām. Vidēji agrs, partenokarps hibrīds. Augļi bez rūgtuma. Izturīgs nelabvēlīgos augšanas apstākļos. Ilgi saglabā tirgus preces izskatu pēc novākšanas. Ļoti ražīgs.Izcelsmes vieta: "Ogres Meristēmas"0,70 Eur/gab.

Gurķi

"Marenque F1"

Agrs, ļoti ražīgs partenokarps hibrīds. Augļi tumši zaļi, ar mazām kārpiņām, bez rūgtuma. Izturīgs nelabvēlīgos augšanas apstākļos. Ļoti ražīgs. Arī pāraugot augļi saglabā cilindrisko formu. Aug gan atklātā laukā,gan siltumnīcās. Izcelsmes vieta: "Ogres Meristēmas" 0,70 Eur/gab.

Gurķi

"NILE" F1

Piemērots audzēšanai siltumnīcās, agras ražas ieguvei. Auglis gluds, tumši zaļš, bez rūgtuma. Augļa garums 17-20cm.0,70 Eur/gab.

Gurķi

"SILVER" F1

Izcelsmes vieta: "Ogres Meristēmas"0,70 Eur/gab.

Kabači

"TOP CAPI" F1

Augstražīgs kabaču hibrīds, kuru audzē arī agras ražas ieguvei. Var audzēt arī zem seguma. Veido cilindriskus gaiši zaļus augļus. Augsts standarta produkcijas iznākums. 0,70 Eur/gab.

Rabarberi

"LIDER"

Viena no agrākām šķirnēm. Kāti sarkani, augšgalā zaļgani. Pārtikā lieto tikai kātus, no kuriem gatavo kompotus, marmelādi, ievārījumu, plātsmaizes, kūkas, pīrāgus, tortes, salsu, spiež sulu, tos var arī sasaldēt un izmantot ziemā. Labi aug mitrā, trūdvielām bagātā augsnē. Vienā vietā var audzēt 10 un vairāk gadus. Rabarberus var ievākt vairākas ražas līdz pat rudenim, nedrīkst ļaut lai pāraug, jo tad tajos uzkrājas skābeņskābe. Jāplūc visu laiku, līdz ko tie izaug. Nedrīkst pagatavot čuguna vai alumīnija traukos.5,00 Eur/gab.

Rabarberi

"OGRE 13"

Latvijas šķirne. Kāti sārti uz augšu zaļi, ļoti resni, resnāki kā citām škirnēm. Līdz 90 cm gari. Pārtikā lieto tikai kātus, no kuriem gatavo kompotus, marmelādi, ievārījumu, plātsmaizes, kūkas, pīrāgus, tortes, salsu, spiež sulu, tos var arī sasaldēt un izmantot ziemā. Rabarberus var ievākt vairākas ražas līdz pat rudenim, nedrīkst ļaut lai pāraug, jo tad tajos uzkrājas skābeņskābe. Jāplūc visu laiku, līdz ko tie izaug. Nedrīkst pagatavot čuguna vai alumīnija traukos.5,00 Eur/gab.

Sparģeļi

"GIJNLIM"

Tā ir vidēji agrīna škirne. Ar ļoti labu ražu un brīnisķīgu garšu. Ideāli piemērota mūsu klimatam. Izturīga pret nelabvēligiem apstākļiem. Labi iztur pārstādīšanu. Vienāds dzinumu diametrs. Var stādīt ciešāk, jo no tā nemainīsies dzinumu diametrs (20-22mm). Ieteicams stādīt 18-22 cm dziļumā. Patīk augsne, kas ir ar labu ūdens caurlaidību. Ideāli piemērota audzēšanai zem melnbaltās plēves. Sakarā ar to, ka sparģeļi ir asparāgu dzimtas augs tie priecēs izsmalcinātas kulinārijas cienītājus, gan puķu pušķu veidotājus. Asnus novāc, tiklīdz virs augsnes parādās to galviņas. Jāraugās, lai asna galotnīte nekļūst violeta - tad dzinums jau ir pāraudzis, kļuvis rūgts un vairs nav baudāms. Sparģeļu asni aug ļoti ātri - 18cm diennaktī, tāpēc ražas periodā dzinumi jānovāc divreiz dienā - no rīta un ap diviem vai trijiem pēcpusdienā. Vācot augsni atrauš 20 - 25 cm dziļi, asnus nolauž ar rokām vai nogriež ar nazi. 7,00 Eur/gab.

Tomāti

"BEORANGE" F1

Oranža krāsa. 200-250 g lieli augļi, ražīgi, slimību izturīgi, iecienīti, slavēti.1,00 Eur/gab.

Tomāti

"BERBERANA" F1

Tomātu hibrīds veido 270- 300 g lielus augļus. Spēcīgs augs, izturīgs pret straujām audzēšanas apstākļu izmaiņām. Piemērots, pirmās agrās lielaugļu tomātu ražas ieguvei. Izcelsmes vieta: "Ogres Meristēmas"1,00 Eur/gab.

Tomāti

"CRISTAL" F1

Agrie hibrīdu tomāti, piemēroti audzēšanai plēves un stikla siltumnīcās. Augs 2.5-3 m, auglis vidēji liels 120-140 g, sarkans, ražīgs.Izcelsmes vieta: "Ogres Meristēmas" 1,00 Eur/gab.

Tomāti

"DIMEROSA" F1

Apaļi, rozā lielaugļu tomāti 200-220 g, izskatīgi, nav nosliece uz plaisāšanu, labi glabājas. Slimību izturīgi. Izcelsmes vieta: "Ogres Meristēmas"1,00 Eur/gab.

Tomāti

"FUJI PINK" F1

Veido 140-160 g smagus augļus rozā krāsā. Spēcīgs augs, izturīgs pret straujām audzēšanas apstākļu izmaiņām. Ļoti garšīgi.1,00 Eur/gab.

Tomāti

"GALMA TOMĀTS"

Augļi sarkani, lieli un ļoti lieli. Stāds ~2 m augsts, audzē atstājot 2 dzinumus. Ar teicami labu ražu. Izcelsmes vieta: "Ogres Meristēmas"1,00 Eur/gab.

Tomāti

"Hector" F1

Hector F1 ir firmā "Clause" selekcionēts hibrīds ar lieliem, 200 – 220 g. smagiem, ieapaļiem augļiem. Augs determinants, ar spēcīgu augumu. Piemērots arī audzēšanai laukā. Izturīgs pret verticilāro un fuzariālo vīti, lapu pelēkplankumainību, nematodēm. Lauka tomāti ar plānu mizu. Izcelsmes vieta: "Ogres Meristēmas" 1,00 Eur/gab.

Tomāti

"Leģenda"

Gareni augļi ar izstieptu galu, šķirnei raksturīgi izvērsti vēdekļveida ķekari. Augļi – sarkanā krāsā, ilgi uzglabājas svaigi, ar garu lietošanas laiku, labi konservēšanai, jo neplaisā miziņa; audzē - siltumnīcās uz 2 dzinumiem, garums ~1,8 m. Izcelsmes vieta: "Ogres Meristēmas" 1,00 Eur/gab.

Tomāti

"MIDAS"

Slaidi, gareni, miltaini augļi, oranžā krāsā. Ražo ilgi un bagātīgi. Augļi izkārtojušies ķekaros pa 6-9 katrā, miltaini. Audzē siltumnīcās, uz 2- 3 dzinumiem, stāds aug ātri un bieži sasniedz 2,3- 2,5 m garumu. Izturīgs pret slimībām. Izcelsmes vieta: "Ogres Meristēmas"1,00 Eur/gab.

Tomāti

"PABLO" F1

Agri tomāti. Piemēroti audzēšanai plēves un stikla siltumnīcās. Auga augstums 2-2,5 m., auglis 150-170g., sarkans. Garšīgs!1,00 Eur/gab.

Tomāti

"Rally" F1

Ļoti agrs hibrīds. Izturīgs pret temperatūras svārstībām. Labām garšas īpašībām. Augļi vienmērīgi nogatavojas, lieli, mazliet riboti. Izturīgs pret slimībām - tabakas mozaīkas vīrusu, vertikālo vīti, fuzariālo vīti, tomātu lapu brūno pelējumu, nematodēm, fuzariozi un lapu pelēkplankumainību, piemērots audzēšanai stikla vai plēves siltumnīcās. Izturīgs pret slimībām un krasām temperatūras svārstībām. Piķējot izstāda 45x45 cm attālumā. Vidējais augļu svars 200-250 g. Izcelsmes vieta: "Ogres Meristēmas" 1,00 Eur/gab.