ATTĒLSNOSAUKUMS / ŠĶIRNEAPRAKSTSCENA

Ananāsu mētra

"Mentha suaveolens"

Ananāsu mētra ir daudzgadīgs augs, kas nepārsniedz 30 cm augstumu. Ar izteiktu ananāsu smaržu. Ir dekoratīvas balti raibas lapas. Lauka apstākļos šīs mētras mūsu ziemām nav piemērotas, piemērots vasaras periodam vai kā telpaugs. Izcelsmes vieta: "Ogres Meristēmas"2,00 Eur/gab.

Apelsīnu mētra

"Mentha x piperta v. citrata, Orangenminze"

Daudzgadīgajai apelsīnu mētrai ir izteikts apelsīnu, citrusu aromāts. Izcelsmes vieta: "Ogres Meristēmas"2,00 Eur/gab.

Citrontimiāns

"T.Epulegioides x T.Vulgaris hibrīds"

Timiāns ir izplatīts Dienvidfrancijā.Citrontimiāns parasti izaug apmēram 15- 30 cm lielumā, aug krūmveidā, bet mazākos krūmiņos, kas zied ar gaiši rozā ziediņiem. Citrontimiānam ir maigi un vāji kāti un plānākas lapiņas, bet izteikti zaļas. Aromāts nav spēcīgs, tomēr izteikti var just citrona smaržu. Izcelmes vieta: "Ogres Meristēmas"2,00 Eur/gab.

Citronverbena

"Lippia citriodora"

Citronu verbena ir daudzgadīgs krūms, kas izaug līdz 2 -3 m augsts. Ar 8 cm garām, spīdīgām lapām. Citronverba izdala spēcīgu smaržu atgādina citrona smaržu. Augam vēlu pavasarī, vai vasaras sākumā parādās sīki balti ziediņi. Citronverbena ir jutīga pret aukstumu, pie temperatūras zem 0° C augs zaudējot lapiņas. Savukārt koksne ir izturīga līdz -10° C. Izcelmes vieta: "Ogres Meristēmas"2,50 Eur/gab.

Šokolādes mētra

"Mentha chocolate"

Šokolādes mētra ir daudzgadīgs augs, kas sasniedz vien 20 cm augstumu. Šokolādes mētrai lapiņas ir tumšākas nekā parastajai piparmētrai Mētrai piemīt ļoti specifisks aromāts – tā smaržo pēc šokolādes ar piparmētru pildījumu. Izcelmes vieta: "Ogres Meristēmas"2,00 Eur/gab.

Šveices mētra

"Mentha x piperita"

Šai daudzgadīgajai Šveices mētrai piemīt viegls citrusu aromāts. Īpaši iecienīts šis augs ir Šveicē. Izcelmes vieta: "Ogres Meristēmas"2,00 Eur/gab.

Zemeņu mētra

"Zemeņu mētra"

Zemeņu mētra ir daudzgadīgs augs, kas sasniedz 30 cm augstumu. Mētras aromāts nedaudz atgādina zemeņu ogu smaržu. Izcelsmes vieta: "Ogres Meristēmas"2,00 Eur/gab.