ATTĒLSNOSAUKUMS / ŠĶIRNEAPRAKSTSCENA

Ceriņi

"AUCUBAEFOLIA"

Platlapu lapu koku krūms, 2-3 m augsts, vasarzaļš, biezs, taisns krūms. Lapas ir neregulāri izšļakstītas, dzeltenas nokrāsas, kuras uzskata par līdzīgām aucuba zaļumiem, novietotas viena pret otru. Ziediem ir pildītie pumpuri, kas atvērti dubultā. Aromātiski ceriņi-ziliem ziediem. Salcietīgs, aug saulainās vietās un paēnā. Mazprasīgs pret augsni. Zied maijā. Pavairots ar MERISTĒMU metodi.8,00 Eur/gab.

Ceriņi

"CHARLES JOLY"

Izaug 2,5 līdz 3m augstumā Ziedi pildīti, purpurkrāsas līdz karmīnsarkani ļoti smaržojoši. Ziedkopa liela, līdz 30cm. Ieteicams stādīt saulainās vai daļēji noēnotās vietās. Ļoti izturīga šķirne pret sausumu, ziemcietīga. Pavairota ar MERISTĒMU metodi. 8,00 Eur/gab.

Ceriņi

"Gaiziņkalns"

Krūma augstums 1,7 - 2,5 m. Krūms vidēji spēcīgs. Ziedi purpursarkanas, pildīti ap 2,7 cm diametrā. Vainagam trīs kārtas. Pārziedot kļūst gaišāki. Ziedkopas vidēji lielas, 15 - 20 cm garas, 11 - 15 cm platas, piramidālas, ļoti blīvas. Zied no jūnija sākuma līdz jūnija vidum. Piemērota augšanai vāji skābas vai neitrālas (pH 6 - 7) vidēji smagas mālsmilts vai smilšmāla augsnes, soliteros un grupveida stādījumos. Pavairoti no audu kultūras. Izcelsmes vieta: "Ogres Meristēmas" 8,00 Eur/gab.

Ceriņi

"KATHERINE HAVEMEYER"

Franču klasiskā šķirne. Izaug līdz 3m augstumā un 2m platumā. Ziedi smaržīgi, pildīti, rozā līdz rozā ar violetu nokrāsu. Ziedkopas lielas līdz 25cm. Ziedi attīstās pakāpeniski, ļoti skaisti izskatās jau ziedošie ziedi, kopā ar vēl neuzziedējušajiem pumpuriem, kas ir tumši violetā krāsā. Aug saulainās vietās, vai pusēnā. Pavairots ar MERISTĒMU metodi.8,00 Eur/gab.

Ceriņi

"KRASAVITSA MOSKVY"

Ziedi lieli, rožaini balti ar violetu tonējumu, vidēji lieli, pildīti, ļoti aromātiski. Zied vidēji agri, bagātīgi, ilgstoši jūnija mēnesī. Krūmi 3 m plaši. Viena no skaistākajām balto ceriņu šķirnēm, izturīga pret sausumu, ziemcietīga. Pavairoti ar MERISTĒMU metodi. 10,00 Eur/gab.

Ceriņi

"Liega"

Pati vēlākā šķirne no visiem baltajiem ceriņiem. Krūms vidējs, spēcīgi augošs līdz 2,4 m, salizturīgs. Ziedkopas vidēji lielas, kompaktas. Ceriņam balts, liels, pildīts zieds, ļoti blīvs, sastāv no trīs slāņiem. Šķirni var izmantot audzēšanai grupveida stādījumos. Šādus stādījumus labāk ierīkot ar dažāda vecuma stādiem. Pavairoti no audu kultūras. Izcelsmes vieta: "Ogres Meristēmas" 15,00 Eur/gab.

Ceriņi

"Ludvig Van Spaeth"

Krūmi, 3 m augsti un 1,8 m plati. Viena no vecākajām šķirnēm. Aug sārmainā augsnē. Gari, ļoti tumši, vīna sarkani ziedi. Zied vairākas nedēļas no maija beigām līdz jūnija sākumam. Pavairoti no audu kultūras. Izcelsmes vieta: "Ogres Meristēmas" 8,00 Eur/gab.

Ceriņi

"MADAME LEMOINE"

Plašs, ātri augošs krūms, augstumā līdz 3,5 m. Pildīti, balti ziedi. Zied bagātīgi. Vēlīna ceriņu šķirne. Labi aug saulainās vietās un pusēnā. Šķirne piemērota uzziedināšanai agrā pavasarī. Labi panes pilsētvides nelabvēlīgos apstākļus. Sausumizturīgs. Pavairots ar MERISTĒMU metodi. 15,00 Eur/gab.

Ceriņi

"Mazais Princis"

Šķirne veido kompaktus, neliela auguma krūmus. Zied regulāri un bagātīgi, tāpēc vērtīgs apzaļumošanā gan soliteru, gan grupveida stādījumos. Krūmi zemi 1,2 - 1,6 m augsti, kompakti, dzinumi zaļganpelēki. Ziedpumpuri zaļganbalti; ziedi balti, vienkārši vidēji lieli vai lieli. Ziedkopas vidēji lielas, blīvas. Zied no maija beigām līdz jūnija vidum. Ziedēšanas ilgums atkarīgs no laika apstākļiem, jo karstā sausā laikā pārzied ātri, pasliktinās ziedu kvalitāte. Audzēšanai piemērotas auglīgas vidēji smagas mālsmilts vai smilšmāla augsnes. Augsnes reakcija vāji skāba vai neitrāla (pH 6 - 7). Pavairoti no audu kultūras. Izcelsmes vieta: "Ogres Meristēmas"15,00 Eur/gab.

Ceriņi

"PAMJATJ VAVILOVA"

Krūmi vidēji augsti, kompakti, ar vienmērīgu lapojumu. Lillā krāsas pumpuri, ziedi atveroties – bāli violeti rozā, stingri, lieli, diametrā līdz 2,7 cm, Pildīti, ar spēcīgu aromātu. Lapas maigi zaļas. Zied bagātīgi, vidēji ilgi. Pavairots ar MERISTĒMU metodi. Nav pieejams

Ceriņi

"PRIMROSE"

Zied ar dzeltenīgi baltiem ziediem. Vienīgā dzeltenā ceriņu šķirne. Ierindojas TOP10 pasaulē. Krūmi vidēji augsti līdz 3m platums līdz 2,5m , kupli. Zied ļoti bagātīgi, vidēji agri, zied maija beigās, ziedi smaržīgi. Slikti aug mitrās vietās. Labi augs vidēji smagās, irdenās, trūdvielām bagātās smilšmāla vai mālsmilts augsnēs. Izmanto arī uzziedināšanai ziemā. Pavairots ar MERISTĒMU metodi. 10,00 Eur/gab.

Ceriņi

"Sensācija"

Ziedpumpuri purpursarkani. Ziedi purpursarkani ar izteiktu baltu apmali, vidēji lieli, vienkārši, ar vāju aromātu. Zied vidēji vēlu, mēreni. Krūmi vidēji lieli, reti, nedaudz skraji.Pavairoti no audu kultūras. Izcelsmes vieta: "Ogres Meristēmas" 8,00/15,00 Eur/gab.

Ceriņi

"Taras Buļba"

Krūms paliels. Ziedpumpuri tumši violeti, pildīti. Ziedkopas garums vidēji 25 cm. Zied vidēji vēlu. Pavairoti no audu kultūras. Izcelsmes vieta: "Ogres Meristēmas" 15,00 Eur/gab.

Ceriņi

"ZNAMJA ĻEŅINA"

Ziedi: sākumā purpursarkani, vēlāk kļūst sarkani - violeti. Zied no maija beigām līdz jūnija vidum. Vēla. Ziedi vidēji lieli ar vieglu aromātu. Ziedkopas lielas, plati piramidālas, blīvas, parasti veidu viens pumpuru pāris. Krūmi vidēji augsti ap 2,5 m, plaši. Zied bagātīgi, sevišķi saulainā vietā. Pavairots ar MERISTĒMU metodi. 8,00 Eur/gab.

Hortenzija

"ANNABELLA"

Vienai no skaistākajām hortenzijām Annabelle ir milzīgi, krēmīgi baltu seglapu globusi, kas vasaras beigās izskatās kā milzu sniega bumbiņas. Rudenī košās ziedu galviņas izbalē līdz gaiši kaļķainai un tumši zaļai, bet smailās lapas kļūst maigi dzeltenas. Tam ir taisns krūms un tas padara elpu aizraujošu skatu daļēji ēnainā malā, it īpaši, ja to stāda grupās vai kopā ar citām hortenzijām. Hortenzijām nepatīk izžūt. Noņemiet nepareizi novietotos vai slimos dzinumus. Mulčējiet jaunus augus ar labi puvušu kūtsmēslu vai kompostu pavasarī. Hortenzijas var audzēt dārzā vai podā. Pārliecinieties, ka krūmu regulāri piebarojat. Enerģisks augs, kuram nepieciešama atzarošana.10,00 Eur/gab.

Hortenzija

"PINKY WINKY"

Hortenzija ”PINKY WINKY” - izaugs līdz 1,5m augstumā un 1,5m platumā. Ziedi konusveida, divkrāsu - maigi rozā ar baltu galotnīti. Ļoti dekoratīva šķirne, rudenī lapas krāsojas tumši sarkanas. Zied bagātīgi no jūlija līdz oktobrim. Vislabāk hortenzija dārzā jūtas, ja tiek apspīdēta ar rīta sauli, karstajā pusdienas saulē tā ir ēnā, un uz vakara pusi tā atkal var būt saules apspīdēta. Pilnīgā saulē tai būs par karstu, zari stīdzēs, tāpat būs pilnīgā ēnā. Augsnei jābūt skābai, bagātīgai, ūdeni caurlaidošai. Noteikti ir jāveic papildus mēslošana, gan agri pavasarī, gan pirms ziedēšanas un ziedēšanas laikā.Nav pieejams

Hortenzija

"POLAR BEAR"

Izaugot sasniegs 1,5-1,7m augstumu un 1,5m platumu. Ziedi lieli, līdz 40cm, blīvi. Ziedēšanas sākumā balti zaļganīgi, vēlāk kļūst sniegbalti, ziedēšanas beigās kļūst maigi rozā. Zied ļoti bagātīgi no jūlija līdz oktobrim. Vislabāk hortenzija dārzā jūtas, ja tiek apspīdēta ar rīta sauli, karstajā pusdienas saulē tā ir ēnā, un uz vakara pusi tā atkal var būt saules apspīdēta. Pilnīgā saulē tai būs par karstu, zari stīdzēs, tāpat būs pilnīgā ēnā. Augsnei jābūt skābai, bagātīgai, ūdeni caurlaidošai. Noteikti ir jāveic papildus mēslošana, gan agri pavasarī, gan pirms ziedēšanas un ziedēšanas laikā.Nav pieejams

Hortenzija

"WIM"

Hortenzija "Wims Red" - izaugs līdz 1,5m augstumā un 1,5m platumā. Ziedi konusveida, ziedēšanas sākumā balti, velāk kļūst koši sarkani. Ļoti dekoratīva šķirne, rudenī lapas krāsojas tumši sarkanas. Zied bagātīgi no jūlija līdz oktobrim. Vislabāk hortenzija dārzā jūtas, ja tiek apspīdēta ar rīta sauli, karstajā pusdienas saulē tā ir ēnā, un uz vakara pusi tā atkal var būt saules apspīdēta. Pilnīgā saulē tai būs par karstu, zari stīdzēs, tāpat būs pilnīgā ēnā. Augsnei jābūt skābai, bagātīgai, ūdeni caurlaidošai. Noteikti ir jāveic papildus mēslošana, gan agri pavasarī, gan pirms ziedēšanas un ziedēšanas laikā.Nav pieejams

Jasmīns

"LITTLE WHITE LOVE"

Šis Filadelfs noteikti ir pelnījis, lai tā vārdā būtu vārds mīlestība. Lieli, ļoti aromātiski, dubultā balti ziedi. Atšķirībā no tradicionālajām šķirnēm, mazā baltā mīlestība aug tikai līdz 90cm, kas padara viņu tik universālu un lieliski piemērotu apmalēm, traukiem un smaržīgam dzīvžogam. Filadelfus sirsnīgi sauc par Mock Orange, jo tiem ir ļoti mīlētais citrusaugļu apelsīnu koku aromāts. Šie Kanādas šķirnes ziedi zied visu maiju un jūniju - tie burtiski apņem lapotni. Krāšņais aromāts ieskaus dārzu fantastiskā reiboņā. Lieliski piemērots arī maziem dārziem. Augstums un izplatība 1m. Ļoti ziemcietīgs, daudzgadīgs augs.10,00 Eur/gab.

Kalmija

"BEACON"

Mūžzaļš dekoratīvais krūms. Var sasniegt 1,5 metru augstumu, bet aug lēni. Nāk no Apalaču (Ziemeļamerikas austrumi) kalnu reģiona, tamdēļ neprasa īpašu kopšanu. Ļoti sala izturīgs. Pirmie ziedi parādās jau jūnija sākumā.Nav pieejams

Kalmija

"DEEP SECRET"

2016.gadā Karla-Hainca Hībera radīta šķirne. Mūžzaļš ziedu krūms no Apalaču kalniem, sasniedz 1,6 metru augstumu. Zied maijā un jūnijā, pārsteidzošiem porcelāna ziediem, ziediņi 2 cm diametrā uz vienas ziedkopas sasniedz līdz 400 ziediņiem. Ziedi pumpuros ir intensīvi bordo sarkanā krāsā. Zieda iekšpuse ir melni sarkana ar baltu zīmējumu centrā. Gar ziedlapu malu iet balta lente. Ziedēšanas laikā krūms izskatās fantastiski, jo pumpuri un ziedi kopā veido brīnišķīgu krāsu gammu. Ļoti ziemcietīgs (-34°C).10,00 Eur/gab.

Kalmija

"ELF"

Mūžzaļš ziedu krūms no Ziemeļamerikas. Sasniedz 1 metru augstumu un 0.8 - 1m platumu . Ziedi parādās maija beigās un zied visu vasaru pārsteidzošiem, 3cm lieliem porcelāna ziediem. Ziedi veidojas no rozā pumpuriem, atveroties tie kļūst gaišāki, un pilnībā uzplaukuši, tie kļūst balti ar spilgti rozā zvaigznes formas rakstu pamatnē. Augs ziedēšanas laikā izskatās pārsteidzošs. Ļoti ziemcietīgs (-34°C).10,00 Eur/gab.

Kalmija

"EWA"

Dekoratīvais krūms no Ziemeļamerikas, kurš ir pelnījis savu uzmanību arī pie mums, jo ir apveltīts ar fantastiski krāšņiem ziediem un ir neticami izturīgs pret salu (līdz – 34°C), kaitēkļiem un slimībām. Zied visu vasaru un 10 gadu laikā sasniedz 2m augstumu.10,00 Eur/gab.

Kalmija

"IDEAL"

2001.gadā Dr. K.-H. Hībera radīta šķirne. Mūžzaļš ziedu krūms no Ziemeļamerikas sasniedz 1,20 metru augstumu. Zied maijā un jūnijā pārsteidzošiem porcelāna ziediem, ziediņi 3,5 cm diametrā uz vienas ziedkopas sasniedz līdz 120 ziediņiem. Gaiši rozā ziedi, balti centrā, iekšpusē svītrains bordo krāsas gredzens. Pumpuros intensīvi rozā. Ziedēšanas laikā krūms izskatās fantastiski, jo pumpuri un ziedi kopā veido brīnišķīgu krāsu gammu. Ļoti ziemcietīgs (-40°C).10,00 Eur/gab.

Kalmija

"KALEIDOSCOPE"

Mūžzaļš dekoratīvais krūms no Āzijas kalniem. Ļoti sala izturīgs (līdz pat -34°C). Krūma lapas pēc skata ir līdzīgas Lauru lapām. Aug vairāk platumā, ne garumā. Krāšņi, bagātīgi ziedi, kuri nomaina viens otru. Neprasa īpašu kopšanu.10,00 Eur/gab.

Kalmija

"KARDINAL"

Mūžzaļš ziedu krūms no Ziemeļamerikas sasniedz 1,6 metru augstumu. Zied visu vasaru pārsteidzošiem porcelāna ziediem, ziediņi 3cm diametrā uz vienas ziedkopas sasniedz līdz 140 ziediņiem. Maigi rozā zieds ar sārti baltu viducīti un sarkanu dekoru vidū. Pumpuros intensīvi rozā. Ziedēšanas laikā krūms izskatās fantastiski, jo pumpuri un ziedi kopā veido brīnišķīgu krāsu gammu. Ļoti ziemcietīgs (-40°C).10,00 Eur/gab.

Kalmija

"MENUET"

Mūžzaļš ziedu krūms no Ziemeļamerikas. 1988.gadā radīta šķirne, kas joprojām nav pārspēta. Augumā mazākā no kalmijām, sasniedz vien 0.80 - 1 metru augstumu. Zied visu vasaru pārsteidzošiem porcelāna ziediem. Miniatūri gaiši rozā pumpuri atveras skaistos gramofona veida ziedos, ar pilnīgi baltu kakliņu un plašu sarkanbrūnu gredzenu ap ziedlapu ārmalu. Ārpusē ziedi paliek balti un sārti, neizgaismojot to iekšējo saturu. Ziedēšanas laikā krūms izskatās fantastiski, jo pumpuri un ziedi kopā veido brīnišķīgu krāsu gammu. Ļoti ziemcietīgs (-34°C).10,00 Eur/gab.

Kalmija

"NANI"

Mūžzaļš ziedu krūms. 10 gados sasniedz 0,9m augstumu. Zied maijā un jūnijā, ziediņi līdz 4cm, balti ar tumšu, kanēļa brūnu gredzentiņu vidū, līdz 250 ziediņiem. Sāk ziedēt otrajā gadā. Ziedāšanas laikā krūms izskatās fantastiski, jo pumpuri un ziedi kopā veido brīnišķīgu krāsu gammu. Ļoti ziemcietīgs.Nav pieejams

Kalmija

"VANILLA CREAM"

Dekoratīvais krūms no Ziemeļamerikas, kurš ir pelnījis savu uzmanību arī pie mums, jo ir apveltīts ar fantastiski krāšņiem ziediem un ir neticami izturīgs pret salu (līdz -34°C), kaitēkļiem un slimībām. Zied visu vasaru un 10 gadu laikā sasniedz 2m augstumu. 10,00 Eur/gab.

Rododendri

"CATAWBIENSE"

Hibrīda šķirne. Kalnu rožveidīgais rododendrs, noapaļots, platlapu mūžzaļais krūms. Šis augs zied pavasara beigās līdz vasaras sākumam. Ļoti labi panes salu. Dod priekšroku vēsai vasaras temperatūrai. Tas labi pacieš rīta sauli, taču ir nepieciešami ēnaini pēcpusdienas apstākļi.8,00 Eur/gab.

Rododendri

"HANIA"

Skaists hibrīda mūžzaļais krūms. Skaisti, pilnīgi ziedi bez smaržas. Sasniedz 1-1.1 metru augstumu, platumā 1.3 metri. Patīk rīta saule un vakarpusē ēna. Zied no maijā līdz jūnijam.8,00 Eur/gab.

Rododendri

"NOVA ZEMBLA"

Neliels, blīvs, taisns, mūžzaļš krūms, koši sarkaniem ziedi. Augsti izturīgs rododendrs, kas plaukst vēsākos reģionos, bet ir aizsargāts no ziemas vējiem. Ziedu krāsa saulainākās vietās attīsta dziļi rozā toni. Ļoti izteiksmīgs un skaists, stādot kā ainavas akcentu.8,00 Eur/gab.

Rododendri

"P.J.M. ELITE"

Skaists, kompakts krūms ar pievilcīgu noapaļotu formu, ko pavasarī klāj dinamiskas lavandas-rozā ziedu kopas. Šim P.J.M rododendram, kam piešķirts ziemcietīgums, ir spīdīga, tumši zaļa lapotne, kas rudenī un ziemā iegūst sarkanīgi violetas nokrāsas. Lieliska izvēle apmalēm, masu stādījumiem vai konteineriem. Mūžzaļais krūms.8,00 Eur/gab.

Vasaras Rododendrs

"APRICOT"

Hibrīda šķirne. Sasniedz 1,5m augstumu un 1,5m platumu. Oranžas krāsas pildītie ziedi līdz 9 cm diametrā. Zied bagātīgi maija beigās. Ziemcietīga.8,00 Eur/gab.

Vasaras Rododendrs

"FEUERWERK"

Hibrīda šķirne. Sasniedz 1,5m augstumu un 1,5m platumu. Oranžas krāsas pildīitie ziedi līdz 9 cm diametrā. Zied bagātīgi maija beigās. Ziemcietīga, iztur līdz - 34°C8,00 Eur/gab.

Vasaras Rododendrs

"GOLD TOPAZ"

Hibrīda šķirne. Sasniedz 1,2m augstumu un 1m platumu. Dzeltenas krāsas ziediņi ar oranžiem plankumiņiem līdz 9 cm diametrā. Zied bagātīgi maija beigās. Ziemcietīga.8,00 Eur/gab.

Vasaras Rododendrs

"KLONDYKE"

Hibrīda šķirne. Sasniedz 1,5m augstumu un 1,2 m platumu, krūma forma apaļa, biezu lapotni. Ziediņi lieli dzelteni-zeltaini ļoti intensīvu krāsojumu. Ziedi ļoti aromātiski. Zied maija beigās, jūnija sākumā. Viena no vērtīgākajām un populārākajām dzeltenajām šķirnēm. Ziemcietīga.8,00 Eur/gab.

Vasaras Rododendrs

"NOTHERN HI LIGHT"

Hibrīda šķirne. Sasniedz 0,9m, krūma forma apaļa, biezu lapotni. Ziediņi lieli - līdz 10 cm, krēmīgi balti. Ziedi ļoti aromātiski, aug pa 7 līdz 10 ziediņiem uz ziedneša. Zied maija beigās, jūnija sākumā. Ziemcietīga - 32°C.8,00 Eur/gab.

Vasaras Rododendrs

"OXYDOL"

Hibrīda šķirne. Sasniedz 1-1,8m augstumu un 1-1,3m platumu, biezu lapotni. Ziediņi lieli līdz 9,5 cm, baltā krāsā ar nelielu zeltītu zīmējumu. Ziedi aromātiski. Zied maija beigās jūnija sākumā. Ziemcietīga.8,00 Eur/gab.

Vasaras Rododendrs

"SARINA"

Hibrīda šķirne. Sasniedz 1,5m augstumu un 1,2m platumu, krūma forma apaļa, biezu lapotni. Ziediņi lieli līdz 10 cm, no sākuma laša krāsas-oranži, pēc tam laša-rozā. Ziedi ļoti aromātiski. Zied maija beigās jūnija sākumā. Ziemcietīga.8,00 Eur/gab.

Vīteņsausserdis

"SEROTINA"

Vīteņsausserdis. Lonicera periclymenum. Vasarzaļš, smaržīgs vīteņaugs. Augstums 3 - 4 m. Lapas zaļas. Ziedi purpura tonī, ar krēmkrāsu. Zied no jūlija līdz septembrim. Ogas sarkanas.7,00 Eur/gab.