ATTĒLSNOSAUKUMS / ŠĶIRNEAPRAKSTSCENA

Rudens Avenes

"POLESIA"

Šķirne "Polesia" nav jauna, tā izveidota Polijā un reģistrēta 2006. gadā. Dzinumi ir vidēji augsti. Ogas ir saldas, ar izteiktu garšu. Ogas – apaļi koniskas, tumši sarkanas, var saldēt. Sāk nogatavoties jūlija beigās. Pavairotas izmantojot MERISTĒMU metodi 5,00 Eur/gab.
Remontānā

Rudens Avenes

Remontānā "GERAKL"

Izveidota Krievijā.Agrīna rudens aveņu šķirne. Krūms vidēji augsts, kompakts, vāji skrajš. Dzinumus veido samērā maz. Dzinumi samērā stāvi, noturīgi. Raža veidojas puses dzinuma garumā. Ražot sāk augusta beigās. Ogas ļoti lielas, strupi koniskas, rubīnsarkanas. Kauleņi sastiprināti diezgan cieši. Garša skābi salda, aromātiska. Ražīga. Izturīga pret aveņu ērci, samērā izturīga pret sēņu slimībām. Pavairotas izmantojot MERISTĒMU metodi.5,00 Eur/gab.
Remontānās

Rudens Avenes

Remontānās "POLKA"

Šķirne "Polka" izveidota 1993.gadā Polijā. Dzinumi ir vidēji augsti - 1.5m. Augļi lieli, 3-3.5 grami, spilgti sarkani, spīdīgi, kompakti. Izteikta deserta garša ar ļoti sabalansētu saldumu un skābumu. Kauliņi mazi, ogu konsistence ir blīva, sulīga, nav ūdeņaina. Sāk nogatavoties jūlija beigās, ražo līdz oktobra vidum. Ļoti labi uzglabājas un viegli pārvadājamas. Pavairotas izmantojot MERISTĒMU metodi. 5,00 Eur/gab.
Remontānās

Rudens Avenes

Remontānās "PORANNA ROSA"

Krūma augstums līdz 1,5m. Ogas sāk nogatavoties augusta beigās vai septembra sākumā. Ražo līdz salnām. Ļoti ražīga šķirne. Šķirne izturīga pret slimībām. Ogas lielas, koniskas, dzelteni-oranžas, nogatavojoties kļūst tumšākas, stingras, labu garšu, aromātiskas, ļoti saldas. Piemērotas arī tiem, kuriem ir alerģija pret sarkanajām avenēm. Izmanto pārsvarā svaigam patēriņam. Pavairotas izmantojot MERISTĒMU metodi.5,00 Eur/gab.

Vasaras Avenes

"BLACK JEWEL"

Ņujorkā radīta šķirne, apvienojot Bristol un Dundee & Dundee. Labvēlīgos apstākļos krūms dod līdz pat 10 jauniem dzinumiem sezonā. Vertikāli spēcīgi dzinumi, kuru augstums ir 2–2,5 m. Otrajā gadā uz galvenajiem dzinumiem aug daudz sānu zaru, kas nes lielāko daļu ražas. Ogu mīkstums ir maigs, bet stingrs. Ogu garša ir ļoti salda, bez skābuma, aromāts ir ļoti bagāts, atstāj patīkamu augļu un ogu pēcgaršu. Ogas sāk nogatavoties jūnija beigās vai jūlija sākumā. Nogatavošanās sezona ilgst līdz septembra sākumam. Sākumā ogas ir sarkanas, tad tās kļūst tumšākas, pilnīgas nogatavošanās laikā tās kļūst melnas. Pavairotas izmantojot MERISTĒMU metodi.5,00 Eur/gab.

Vasaras Avenes

"BRIGANTINA"

Krievijā radīta škirne, vidēji vēlīnā. Laba ziemcietība, laba ražība. Krūms vidēji augsts, dzeloņi gari. Ogas vidējas vai lielas, noapaļoti strupi koniskas, sarkanas, ļoti laba garša. Piemērotas svaigam patēriņam, saldēšanai pārstrādei. Pavairotas izmantojot MERISTĒMU metodi. 5,00 Eur/gab.

Vasaras Avenes

"BRISTOL"

Avene Bristol aug ļoti strauji un izaug pat līdz 2 m. Ļoti bagātīga raža. Ražo uz divgadīgajiem dzinumiem, ienākas no jūlija vidus. Ogas lielas, apaļas, melnas, garša lieliska – piemērotas gan tūlītējai ēšanai, gan lai gatavotu džemu, marmelādi vai sulu. Šo šķirni ieteicams audzēt privātmāju vai vasarnīcu dārziņos. Stāda saulainā vietā vai daļēji paēnā. Zemei jābūt auglīgai, mitrai, atbilstoši caurlaidīgai. Optimālais pH –5,5–6,2.0 Stādi jāstāda ne pārāk dziļi, lai saknes būtu pārklātas ar aptuveni 2 cm zemes slāni. Ja stāda rudenī, pēc iestādīšanas jāsaformē zemes pauguriņi, kas pasargās saknes kopumus no sala. Tikko iestādītu aveni jāapgriež pie trešā pumpura. Savāciet ražu, divgadīgos zarus obligāti nogrieziet. Atstājiet jaunos dzinumus, kas nākamajā gadā dos ogas. Šī šķirne ir izturīga pret salu. Pieaugušu augu atbalsta ar mietiņu.Nav pieejams

Vasaras Avenes

"GOLDEN QUEEN"

Šķirne iegūta 1882. gadā Ņūdžersijā (ASV). Viena no labākajām un ražīgākajām dzeltenajām avenēm. Šai šķirnei ir lieliska garša un ilgs augļu periods. Izceļas ar izturību pret aukstu laiku un vīrusu infekcijām. Augļi ir citrondzelteni, ēnā tuvāk krēmveida toņiem, nevis spilgti dzeltenām variācijām. Ogas ir apaļas, lielas, medus saldas, bez skābes, sver līdz 6g vai vairāk, pārklātas ar maziem matiņiem. Augļu zari ir elastīgi, nav pakļauti nolaušanai. No viena pieauguša krūma sezonā var iegūt apmēram 6kg. Ogas piemērotas arī tiem, kuriem ir alerģija pret sarkanajām avenēm. Izmanto pārsvarā svaigam patēriņam. Pavairotas izmantojot MERISTĒMU metodi. 5,00 Eur/gab.

Vasaras Avenes

"NORNA"

Norvēģijas škirne. Vidēja ziemcietība, laba ražība. Krūms spēcīgs, spēcīgi dzinumi, dzeloņi visā dzinuma garumā, bet to nav daudz. Ogas palielas, koniskas, tumši sarkanas, saldskābas, laba garša. Piemērotas svaigam patēriņam un pārstrādei. Pavairotas ar MERISTĒMU metodi.5,00 Eur/gab.

Vasaras Avenes

"PERESVET"

Vēlīna šķirne. Krūms ir vidēja izmēra, kompakts, taisns. Produktivitāte ir augsta, līdz 3,5kg uz vienu krūmu. Ogas ir lielas (3,0–4,2 g), nelīdzenas-koniskas, nedaudz iegarenas, tumši sārtas, blīvas, no augļiem viegli noņemamas, laba, salda garša. Ziemcietība izcila. Izturīgs pret sēnīšu slimībām, aveņu un zirnekļa ērcēm.Nav pieejams

Vasaras Avenes

"RADZIEJOWA"

Vasaras avene.Spēcīga auguma. Ražo uz divgadīgā dzinuma. Ērkšķu ļoti maz. Ogas sāk nogatavoties jūnija beigās. Augstražīga šķirne. Šķirne izturīga pret lielāko daļu aveņu slimībām. Ogas – ļoti lielas, koniskas, tumši sarkanas,saldu aromātisku garšu. Novācot jāuzmanās lai netraumētu ogas. Deserta šķirne. Izmanto gan svaigam patēriņam gan pārstrādei,var saldēt. Šķirne ļoti ziemcietīga Pavairotas izmantojot MERISTĒMU metodi.5,00 Eur/gab.

Vasaras Avenes

"SKROMŅICA"

Krūms ir vidēja auguma, saspiests, ar mērenu dzinumu veidošanās spēju. Dzinumi ir gandrīz bez ērkšķiem, augsti (1,8–2,2 m), labi sazarojas. Augsta un stabila produktivitāte - līdz 2,2kg ogu uz krūmu. Ogas ir vidējas (2,5–2,9 g), apaļas, koniskas formas, ļoti blīvas. Saldas, sulīgas odziņas. Ziemcietīga. Izturīgs pret galvenajām sēnīšu slimībām un aveņu ērcītēm.Nav pieejams

Vasaras Avenes

"VOĻŅICA"

Krūms ir vidēja lieluma (no 1,5 līdz 2 m), plašs, ar mērenu dzinumu veidošanās spēju. Raža līdz 4kg no viena krūma. Ogas ir lielas (3,5–4 g), koniskas, spilgti sarkanas, ar nelielu pūciņu. Mīkstums ir maigs, saldskābs. Laba ziemcietība. Izturīgs pret sēnīšu slimībām. Pavairotas ar MERISTĒMU metodi.Nav pieejams
Bezērkšķu

Vasaras Avenes

Bezērkšķu "MAROSEIKA"

Krievijas dārzkopības un kokaudzētavas institūta profesora Viktora Kičina radīta šķirne. Izmantojot Skotijas aveņu šķirni, kurai bija lielas ogas un augsta imunitāte pret slimībām, kas raksturīgas avenēm, eksperimenta rezultātā tika izstrādāta jauna šķirne, kas apvieno augsto krūma dzīvotspēju, izcilu ogu tirgojamību un garšu, kā arī ģenētisko stabilitāti. Maroseika ir spēcīgs krūms, līdz 160–170 cm augsts. Vasaras laikā tas dod līdz 6-7 dzinumus. Dzinumi ir taisni, pārklāti ar aizsargājošu filca pārklājumu, nav ērkšķu.5,00 Eur/gab.
Lielaugļu

Vasaras Avenes

Lielaugļu "ISPOĻIN"

Krievijā radīta škirne. Laba ziemcietība, pateicoties milzīgajām ogām. Ļoti laba ražība,Līdz 5 kg no krūma. Krūms augsts līdz 2m, dzeloņu maz. Ogas ļoti lielas no 10 lidz 15 gr ar labu deserta garšu līdzīgu meža avenēm. Piemērotas svaigam patēriņam, saldēšanai , pārstrādei. Šķirne nemīl sausumu, regulāri jālaista, bet nedrīkst pārliet.Obligāti nepieciešama papildus mēslošana. Nepieciešama apgriešana. Pavairotas izmantojot MERISTĒMU metodi 5,00 Eur/gab.
Lielaugļu

Vasaras Avenes

Lielaugļu "SOKOLICA"

Polijā radīta, lielaugļu šķirne. Krustojot Polana un Moling Promis. Perspektīva lielaugļu šķirne. Krūms spēcīgs, vidēji dzinumi, sasniedz 1,2-1,5 m, spēcīgi dzinumi. Šķirne bagātīgi ražojoša, ražo uz divgadīgā dzinuma. Ražot sāk agri ,jūlija sākumā. Ogas ļoti lielas 2,5-4 cm, ar vāju apsarmi, koniskas, iegarenu formu ar noapaļotu galu, saldas ar deserta garšu. Piemērotas svaigam pateriņam un saldēšanai. Ziemcietīga un sausumizturīga. Pavairotas ar MERISTĒMU metodi. Nav pieejams
Lielaugļu, bezērkšķu

Vasaras Avenes

Lielaugļu, bezērkšķu "GLEN AMPLE"

Skotijā radīta viena no perspektīvākajām lielaugļu vasaras aveņu šķirnēm. Ražo uz divgadīgā dzinuma .Vidēji agra šķirne ar ilgstošu ražošanas laiku.Ogas lielas apaļi-koniskas 4 līdz 6 gr aromātiskas , saldas. Der pārstrādei un svaigam patēriņam . Laba noturība pret slimībām un salcietība.5,00 Eur/gab.

Dzērvenes

"EARLY BLACK"

Amerikas lielogu dzērvene. Vidēji agrīna šķirne. Ogas nogatavojas septembra beigās-oktobrī. Ogas sarkanas līdz melni-sarkanas , apaļas lielas 1,5 – 1,7 cm, vienas ogas masa 0,7 – 0,9 g). Stīgas tievas ,ātri augošas ,dzenošas daudz sāndzinumu. Lapojums mūžzaļš , gaiši zaļi nokrāsu. Augstražīga šķirne,ogas izmanto sukāžu, ievārījumu, džemu, želeju, mērču, sulas un citu pārtikas produktu izgatavošanā, var arī saldēt.6,00 Eur/gab.

Dzērvenes

"HOWES"

Amerikas lielogu dzērvene. Vidēji vēlīna šķirne. Ogas nogatavojas oktobrī. Ogas sarkanas,spīdīgas, apaļas vidējas līdz 1,6 cm (vienas ogas masa 0,9-1,2 g). Šajā šķirnē pektīna saturs ir augstāks kā citās šķirnēs. Stīgas resnas, ātri augošas, dzenošas daudz vairāk ogu, nesošu nevis ložņājošo sāndzinumu. Lapojums mūžzaļš, tumši zaļš. Šķirne sevišķi piemērota piemājas dārziem. Ogas izmanto sukāžu, ievārījumu, džemu, želeju, mērču, sulas un citu pārtikas produktu izgatavošanā, var arī saldēt. 6,00 Eur/gab.

Dzērvenes

"MC FARLIN"

Amerikas lielogu dzērvene. Vidēji vēlīna šķirne. Nogatavojas oktobrī. Ogas tumši sarkanas, spīdīgas, apaļas, lielas līdz 2,4cm, vienas ogas masa 1,4-1,9g. Stīgas resnas, lēni augošas. Lapojums mūžzaļš , gaiši zaļš. Šķirne sevišķi noturīga pret slimībām. Ogas izmanto sukāžu, ievārījumu, džemu, želeju, mērču, sulas un citu pārtikas produktu izgatavošanā, var arī saldēt.6,00 Eur/gab.

Dzērvenes

"Pilgrim"

Amerikas lielogu dzērvene. Augstums (H) 0,15 m Platums (B) līds 1 m Lapojums zaļš, zied VI - VIII rozā ziediem . Piemērotas audzēšanai skābās augsnēs,saulainā vietā, par labu nāks laistīšana vasaras karstajā periodā. Ogas lielas, sarkanas dzinumu galos, pārgriežot vidus tukšs. Piemērotas saldēšanai, kaltēšanai, sukāžu gatavošanai u.c. Nav tik skābas kā savvaļā sastopamas dzērvenes, bet tajās ir tikpat daudz organismam derīgu vielu. Izcelsmes vieta: "Ogres Meristēmas"6,00 Eur/gab.

Dzērvenes

"STEVENS"

Amerikas lielogu dzērvene. Vidēji agrīna šķirne. Ogas nogatavojas septembra otrajā dekādē. Ogas sarkanas, apaļas vai ovālas, lielas (garums 1,6 – 2,08 cm, diametrs 1,24 – 1,58 cm, vienas ogas masa 1,33 – 1,70 g). Ražotspēja izcila, ap 3 kg/m2. Ogas uzglabājas labi, tām ir laba kvalitāte. Stīgas druknas un daudz, vertikālie dzinumi gari. Lapas vidēji zaļas, lielas. Ogas izmanto sukāžu, ievārījumu, džemu, želeju, mērču, sulas un citu pārtikas produktu izgatavošanā, var arī saldēt. Nav tik skābas kā savvaļā sastopamas dzērvenes, bet tajās ir tikpat daudz organismam derīgu vielu. 6,00 Eur/gab.

Ērkšķogas

"DOŅECKIJ KRUPNOPLODNIJ"

Šķirne ar vidēju ienākšanās laiku. Krūms augsts, nedaudz izvērsts. Ērkšķi izvietoti visā dzinuma garumā. Ogas lielas, vidēji 4-5 gr, ļoti saldas, garšīgas, apaļi ovālas, zaļgandzeltenas, labi uzglabājas, miza bieza. Pārgatavojoties ogas var plaisāt. Raža ļoti laba katru gadu. Var izmantot desertam, kā arī pārstrādāt. Tiek minēta augsta sausumizturība. Spēcīgā auguma dēļ šķirne var audzēt špalerā. Laba ziemcietība. Vienkārši kopjama šķirne.6,00 Eur/gab.

Ērkšķogas

"Hinnomaki red"

Izcils aromāts. Ārējā āda ir pikantā, bet miesa ir salda. Šī ērkšķoga ir ar tumši sarkanu, vidējiem augļu stāvus augiem. Augļu krūms ar zaļām lapām, baltiem ziediem. Augļi ir ideāli piemēroti mitrās audzēšanas apgabalā. Stādīšana ir piemērota gar ēkām vai ēkas ēnā. Mīl vēsumu, ziemas izturīga. Izcelsmes vieta: "Ogres Meristēmas"6,00 Eur/gab.

Ērkšķogas

"KOLOBOK"

Enerģisks krūms 1,5m augsts, vidēji izpleties, blīvs, diezgan reti ērkšķi. Lielas ogas, kuru svars ir līdz 7g, apaļa forma un bagātīga sarkana krāsa ar diezgan plānu mizu, vidēja izmēra sēklas. Augļu garša ir saldskāba, patīkams aromāts. Diezgan produktīvs, no viena krūma var novākt vairāk nekā 10 kg augļu. Ārkārtīgi izturīgas pret miltrasu un antraknozes slimībām. Ļoti labi glabājas un transportējamība ir lieliska.6,00 Eur/gab.

Ērkšķogas

"KRASNOSLOVJANSKIJ"

Krūms ir diezgan kompakts, vidējs, līdz 1,2m augsts, stāvs. Ogas svars 4,3-5 grami. Šķirnes nogatavošanās periods ir vidējs, pirmos augļus var noņemt 2. gadā pēc stādīšanas. Un pēc 4-5 gadiem novākšana sasniegs pienācīgus rezultātus - līdz 6kg uz vienu krūmu. Labāk ir stādīt stādus agrā rudenī, līdz oktobra vidum. Pēc stādīšanas ir nepieciešams pēc iespējas vairāk apgriezt krūmu. Un pavairošanai šos nogrieztos dzinumus var tūlīt ierakt blakus, rudenī tos var atdalīt un stādīt vietā, kas sagatavota ērkšķogām.6,00 Eur/gab.

Ērkšķogas

"Kuršu dzintars"

Vidēji spēcīgs krūms, nedaudz ērkšķu, ogas vidēji lielas, dzeltenas, ar plānu miziņu, labu garšu. Ienākas agri. Izcelsmes vieta: "Ogres Meristēmas"Nav pieejams

Ērkšķogas

"LIELĀS DZELTENĀS"

Rietumeiropas šķirne, ienākšanās laiks visagrākais, krūms gan liels ar resniem, nedaudz izvērstiem, stipri ērkšķainiem zariem, kas labi atjaunojas, tomēr ogas ļoti lielas, tumši dzeltenas ar zaļganu dzīslojumu, saldas, garšīgas. Deserta šķirne.8,00 Eur/gab.

Ērkšķogas

"MAIJA"

Šķirnei "Maija" ogas ienākas vidēji agri. Tās ir lielas, zaļas, nogatavojušās – gaišas, bāli zaļas, ar patīkamu saldskābu garšu un paplānu miziņu. Krūmi stāvi, kompakti, ērkšķaini. Izturība pret miltrasu laba, pret lapu plankumainībām – apmierinoša. Ziemcietība laba.6,00 Eur/gab.

Ērkšķogas

"ŅEŽNIJ"

Augs ir mazs, tā augstums var sasniegt līdz 1,5 metriem. Krūma lapas ir spilgti zaļas ar nelielu raupjumu. Zari izkliedējas un iegūst apļa formu, lapas atrodas diezgan cieši viena otrai. Šai šķirnei ir nepieciešama regulāra atzarošana tās vainaga veida un lapu izkārtojuma dēļ. Uz dzinumiem ir mazi ērkšķi, kas nevar kaitēt, jo tie ir pārāk mazi. Tāpēc ražas novākšana būs vienkārša un ērta, jo ērkšķogas ogas ir apaļas formas, tāpat kā lielākajai daļai šķirņu. Apvalks ir zaļgani rozīgas. Mīkstums ir mīksts un salds, miziņa plāna, katras ogas svars ir apmēram 5 grami.6,00 Eur/gab.

Ērkšķogas

"RUSSKIJ"

Krievijā radīta šķirne, ar vidēju ienākšanās laiku. Vidēji spēcīgs, nedaudz izvērsts krūms. Dzinumi vidēji ērkšķaini, ērkšķi izvietoti pa vienam, galvenokārt dzinuma apakšdaļā. Ogas samērā lielas, tumši sarkanas ar vaska apsarmi, ovālas vai eliptiskas formas, saldas. Miziņa plāna. Mīkstums sulīgs, maigs, labu deserta garšu. Augstas un regulāras ražas. Pašapputes. Šķirne tiek minēta, kā viens no labākajiem apputeksnētājiem komercstādījumos. Augsta ziemcietība 4.klimatiskā zona. Izturīga pret miltrasu.6,00 Eur/gab.

Ērkšķogas

"SADKO"

Izveidota Krievijā. Nogatavojas vidēji vēlu. Ātri sāk ražot. Laba ziemcietība un izturība pret miltrasu un plankumainībām. Ražība augsta (10–15 t no hektāra). Lietojums universāls. Krūms ir vidēji augsts, spēcīgs, mazliet izvērsts, bet dažreiz saspiests, ar augstu dzinumu veidošanas spēju. Dzimumi ļoti gari, taisni un vidēji resni. Ērkšķainība ir maza. Ērkšķi reti, īsi un dzinumu galos nav sastopami. Uz vecajiem dzinumiem ērkšķu nav. Ogas (3,4–4.5; līdz 7g) ieapaļas vai ovāli bumbierveidīgas formas, gaiši sarkanas, sarkanas ar biezu vaska pārklājumu.6,00 Eur/gab.

Ērkšķogas

"Tukuma konfekte"

Vidēji agras. Ogas lielas, sarkanas, saldas, teicamu garšu. Krūms stāvs, stingriem zariem. Ļoti izturīga pret miltrasu. Izcelsmes vieta: "Ogres Meristēmas"Nav pieejams

Jāņoga Zelta

"KRUPNAPLODNIJ UZBEKISTAN"

Stāvs, līdz 1,5m augsts krūms. Zied dzelteniem, smaržīgiem ziediņiem. Ogas ienākas jūlija vidū. Ogas bagātas ar B, C vitamīniem, karotīnu. Turklāt tajās ir neliels daudzums skābes. Tos var ēst cilvēki ar kuņģa slimībām, alerģijām, bērni. Zelta jāņogas ir izturīgas, nepretenciozas. Tās viegli panes sausumu un pavasara salu, izturīgas pret slimībām un kukaiņu uzbrukumiem. Turklāt krūms dabā aug uz visiem augsnes veidiem, līdzenās vietās un nogāzēs.10,00 Eur/gab.

Jāņoga Zelta

"LAILA"

Stāvs, līdz 2,3 m augsts krūms. Zied dzelteniem, smaržīgiem ziediņiem. Ogas ienākas jūlija vidū. Ogas bagātas ar B, C vitamīniem, karotīnu. Turklāt tajās ir neliels daudzums skābes. Tos var ēst cilvēki ar kuņģa slimībām, alerģijām, bērni. Zelta jāņogas ir izturīgas, nepretenciozas. Stāda saulainā vietā, bet pacieš arī daļēju noēnojumu. Labi aug smilšainās, nabadzīgās augsnēs. Stādīšanas attālums – grupās vai ogu ieguvei starp augiem atstāj 2-3m, dzīvžogam – 0,7m.10,00 Eur/gab.

Jāņogas

"ASJA"

Agra šķirne, ogas lielas, patumši sarkanas, gari ķekari, ogas saldskābas, garšīgas, krūms stāvs, ražīga, slimību izturīga, ziemcietīga šķirne. Garša maiga, patīkama, saldskāba Aromāts izteikts Piemērotas svaigam pateriņam, vīniem, sulām.6,00 Eur/gab.

Jāņogas

"BAJĀNA"

Krievijas Augļu kultūru selekcijas pētniecības intitūtā 2007. gadā radīta šķirne. Bajānas jāņogas pieder pie labākajām balto jāņogu šķirnēm. Jāņogu krūms aug vidēja izmēra, ne pārāk izplests, diezgan blīvs, kompakts. Dzinumi ir taisni, biezi. Ogu kopa ir ļoti gara, nokarena, blīva, līdz 12cm gara. Ogas ir līdz 0,7g smagas. Regulāra, gandrīz caurspīdīga, noapaļota oga ar plānu miziņu. Baltās jāņogas garša ir saldskāba, ļoti laba, baudāma. C vitamīna saturs ir 40mg%. Ogas ir gardas svaigas, labi der saldēšanai, no tām top garšīga želeja, it īpaši, ja krāsai pievienojat sarkanās jāņogas. Augsta ziemcietība, augsta raža - līdz 2,2kg no pieauguša krūma, izturība pret miltrasu izcila.6,00 Eur/gab.

Jāņogas

"Vīksnes ķiršsarkanā"

Agrīna, ogas vidēji lielas, tumši sarkanas, gariem ķekariem. Aromāts izteikts. Saldas, lielas ogas. Piemērotas svaigam patēriņam, vīniem, sulām.8,00 Eur/gab.

Kazenes

"Agawam"

Stāvs krūms ar gariem dzinumiem. dzeloņi lieli, spēcīgi. Ogas melnas, lielas, ienākas augustā. Šķirne ražīga. Pavairots ar MERISTĒMU metodi.6,00 Eur/gab.

Kazenes

"DIMAPRB" (Tiny black)

Šķirne tika izveidota 2017. gadā, Moldovas Republikā. Agrīna šķirne, augļi veidojas uz otrā gada dzinumiem. Punduri, lieliski piemēroti audzēšanai podos, terasēs un balkonos, dārzos. Šķirne izaug līdz 50 cm. Patīk augt saulainā vietā. Ziedi ir balti, mazāki par "Relevant", uz dzinumiem parādās otrajā gadā, bet daži "vēlie" ziedi var parādīties šī gada dzinumos augustā. Augļi ir melni, spīdīgi, cieti, olveida, nogatavojas jūlija otrajā pusē. Viena augļa svars ir aptuveni 3,5g, pēc garšas līdzīgs "Relevant" šķirnei, saldskābs. Divus gadus vecu dzinumu apgriešana pirms veģetācijas perioda vai augšanas sākumā auga apakšā rada daudz jaunu dzinumu.6,00 Eur/gab.

Kazenes

"RELEVANT"

Moldāvijā radīta bezērkšķu kazeņu šķirne. Dzinumi spēcīgi, veido sānu zarus. Neveido sāndzinumus. Ogas ļoti lielas, saldskābas, vidēji ap 10gr. Labi panes sliktus klimatiskos apstākļus. Visagrākā no bezērkšķu kazenēm. Ienākas jūlija vidū.6,00 Eur/gab.
Bezērkšķu

Kazenes

Bezērkšķu "ARAPAHO"

Šķirne radīta 1993.gadā Arkanzasas štata universitātē ASV. Spēcīgi augoša, bezērkšķu šķirne, izaug līdz 5m. Stubra resnums pie pamatnes var sasniegt 3cm. Ogas lielas, spīdīgas, sasniedz līdz 5gr, ļoti saldas, salīdzinoši ar citām šķirnēm mazāki kauleņi. Ienākas jūlija vidū. Labi panes transportēšanu. Vēlama galotņošana jau pie 1m, sāndzinumu intensīvai veidošanai, jo ražo pārsvarā uz sāndzinumiem. Ražo uz divgadīgā dzinuma. No krūma var ievākt 6-10kg. Pavairots ar MERISTĒMU metodi.6,00 Eur/gab.
Bezērkšķu

Kazenes

Bezērkšķu "BLACK SATIN"

Izaug līdz 1,2m. Ogas lielas, saldas. Zied jūnija beigās. Ienākas augusta vidū. Viena no ziemcietīgākajām bezērkšķu šķirnēm. Pieskaitāma pie vienām no augstražīgākajām šķirnēm. Viegli audzējama šķirne. Ražo uz divgadīgā dzinuma. Pavairots ar MERISTĒMU metodi.6,00 Eur/gab.
Bezērkšķu

Kazenes

Bezērkšķu "CHESTER"

Viena no visvairāk audzētajām bezērkšķu kazeņu šķirnēm. Izaug līdz 1,5m. Ogas lielas, saldas. Ienākas jūlija beigās, augusta sākumā. Viena no ziemcietīgākajām bezērkšķu šķirnēm. Nemīl mitras un ēnainas vietas. Viegli audzējama šķirne. Stāda 2,5m attālumā vienu no otras ap 30cm dziļumā. Ražo uz divgadīgā dzinuma. Pavairots ar MERISTĒMU metodi.6,00 Eur/gab.
Bezērkšķu

Kazenes

Bezērkšķu "Jumbo"

Vidēji agra šķirne. Vertikāli augoša, spēcīga auguma šķirne. Nav dzeloņu. Ogas lielas, tumši zilas, saldeni skābas. Pavairots ar MERISTĒMU metodi.6,00 Eur/gab.
Bezērkšķu

Kazenes

Bezērkšķu "LOCH NESS"

Skotijā radīta šķirne. Izaug līdz 3m, tāpat kā citām bezērkšķu kazenēm vajag atsaitēt pie balsta. Ogas lielas, spīdīgas saldas, sasniedz līdz 5gr. Ar augstu ražību un labu ogu kvalitāti, labi panes ogu transportēšanu un uzglabāšanu. Ienākas augusta beigās un ražo līdz pašām salnām. Ziemcietīga. Ražo uz divgadīgā dzinuma. Pavairots ar MERISTĒMU metodi.6,00 Eur/gab.
Bezērkšķu

Kazenes

Bezērkšķu "NAVAHO"

Amerikā radīta bezērkšķu kazeņu šķirne, krustojot šķirni Thornfree x Cherokee. Dzinumi piepacelti, lēni ataugoši. Neveido sāndzinumus. Ienākas augustā un ražo aptuveni mēnesi. Ogas lielas līdz 6gr aromātiskas, saldas. Der pārstrādei un svaigam patēriņam. Laba noturība pret slimībām un salcietība. Pavairots ar MERISTĒMU metodi.6,00 Eur/gab.
Bezērkšķu

Kazenes

Bezērkšķu "Orkan"

Vidēji agra šķirne. Spēcīgi augoša, bez ērkšķu šķirne. Ogas tumši zilas, spīdīgas.Pavairots ar MERISTĒMU metodi.6,00 Eur/gab.
Bezērkšķu

Kazenes

Bezērkšķu "POLAR"

Dzinumi ir spēcīgi, taisni augoši, sasniedz 2,7 m garumu. Ogas ir lielas, spīdīgas, sver no 9 līdz 11 g, piesātināti melnā krāsā, ar ovālu formu. Izteikti salda deserta garša un patīkams aromāts. Agri nogatavojas. Ļoti augsti ražas rādītāji, mājās audzējot, no krūma var novākt 5kg ogu. Piemīt imunitāte pret slimībām, laba izturība pret kaitēkļiem. Lieliska ziemcietība. Nesaplok pārvadājot un labi glabājas. Pavairots ar MERISTĒMU metodi.Nav pieejams
Bezērkšķu

Kazenes

Bezērkšķu "THORNFREE"

Thornfree – vēlīna kazenes šķirne, kurai ir ļoti bagātīga raža. Zied no jūnija līdz septembrim, ar baltiem vai gaiši rozā ziediem. Raža ir no augusta sākuma līdz septembrim. Dod lielas, melnas ovāla konusa formas ogas, īpaši gardas, ļoti saldas, kuras lieliski piemērotas gan tūlītējai ēšanai, gan lai vārītu džemus, želejas vai ievārījumus. Pirmajā gadā pēc iestādīšanas jāļauj krūmam brīvi augt. Kad zari sasnieguši aptuveni 2m garumu, jāapgriež to gali – tā augs tiek mudināts izdzīt vairāk sānu dzinumu uz kuriem nākamajā gadā veidosies ogas. Rudenī, pēc ražas novākšanas, viss zars, kas izaudzis divu gadu laikā un no kura novāktas ogas, jālikvidē, lai vēl nākamajā gadā raža būtu labāka. Pavairots ar MERISTĒMU metodi.6,00 Eur/gab.
Bezērkšku kazenes-avenes krustojums

Kazenes

Bezērkšku kazenes-avenes krustojums "BUCKINGEM TAYBERRY"

Šķirne radīta Anglijā (Mančesterā). Dzinumi līdz 2,5m, tāpēc jāstāda retāk. Ražo uz iepriekšējā gada dzinumiem, tāpat kā vasaras avenes, ienākas jūlija beigās – augusta sākumā. Audzē līdzīgi kā kazenes. Ogas ir ļoti lielas līdz 5cm, garenas, krāsa mainās no tumši sarkanas līdz bordo, garša laba, saldskāba. Viegli audzējama, ražīga, pašapputes. Piemērota svaigai ēšanai, ievārījumiem un saldēšanai, jo labi saglabā garšu. Pavairots ar MERISTĒMU metodi.6,00 Eur/gab.
Kazenes-avenes krustojums

Kazenes

Kazenes-avenes krustojums "TAYBERRY"

Šķirne izveidota Skotijā, Augiem raksturīgi ļoti gari dzinumi, tāpēc jāstāda retāk. Ražo uz iepriekšējā gada dzinumiem, tāpat kā vasaras avenes. Audzē līdzīgi kā kazenes. Ogas ir ļoti lielas, garenas, tumši sarkanas, stingras, vērtīgākas par avenēm, aromātiskas, labi piemērotas saldēšanai. Pavairots ar MERISTĒMU metodi.6,00 Eur/gab.

Krūmmellenes

"BLUE GOLD"

Blue Gold ir vidēji vēla šķirne, laba sala izturība, krūmi aptuveni 1,5 m. Ienākas augusta vidū. Ogas vidēji lielas, ātri iekrāsojas, bet izcilo garšu iegūst vēlāk. Krūms, biezu zarojumu, tāpēc ieteicama retināšana. Augsta ziemcietība līdz pat -34C. Ogas ļoti garšīgas, vidēji lielas, labi glabājas. Ražo ap 7kg no krūma. Ražu ievāc apmēram 3 nedēļas.6,00 Eur/gab.

Krūmmellenes

"BLUE RAY"

Vidēji vēla šķirne, ogas nogatavojas pakāpeniski. Krūma augstums 1,5m, platums 1,2m. Sala izturība ļoti laba, iztur līdz 35 C. Krūms ātri augošs, spēcīgs, ar bagātu zarojumu. Ražo līdz 10kg no krūma. Ogas saldas, ļoti lielas un stingras. Piemērota arī komercstādījumiem.6,00 Eur/gab.

Krūmmellenes

"BONUSS"

Viena no ražīgākajām šķirnēm, ražo agri, regulāri un labi. Krūma augstums līdz 1,5m. Ogas ļoti lielas, līdz 3cm diametrā, garšīgas ar gaiši zilu apsarmi. Ienākas augustā. Pavairotas ar MERISTĒMU metodi.Nav pieejams

Krūmmellenes

"CHANDLER"

Ienākas augustā. Krūma augstums līdz 1,5m. Salcietība līdz -34 C. Slavena kā pasaulē lielākā melleņoga. Īpaši saldas deserta ogas, stingras. Viens no garākajiem ražas novākšanas laikiem - līdz pat mēnesim ražo regulāri un daudz. Ļoti augsta salcietība. Šķirne sevišķi piemērota audzēšanai Latvijas apstākļos.6,00 Eur/gab.

Krūmmellenes

"CHANTICLEER"

Viena no populārākajām agrajām šķirnēm Kanādā, ASV un Eiropā. Izcelsmes valsts ir ASV. Krūms ir spēcīga auguma. Sasniedz 1,6 - 1,8 m augstumu. Ogas ir vidēji lielas, diametrā no 15 līdz 18 mm, un vidējais svars ir aptuveni 2 grami. Mīkstums ir sulīgs, blīvs, patīkami saldskābs, ļoti aromātisks. Augsta salizturība, līdz -34°C. Pavairotas izmantojot MERISTĒMU metodi.6,00 Eur/gab.

Krūmmellenes

"Duke"

Agrīna šķirne, krūms līdz 1,8 m augsts. Ogas vidējas un lielas, cietas, ienākas jūlija beigās, augusta sākumā. Izcelsmes vieta: "Ogres Meristēmas"6,00 Eur/gab.

Krūmmellenes

"HANNAH'S CHOICE"

Krūmi augsti, līdz 2,1m. Ienākas jūlija pirmajā pusē. Ogas vidējas vai lielas, viena no saldākajām melleņu šķirnēm. Augsta ziemcietība -37 C. Ļoti augsta salcietība. Latvijas apstākļiem piemērota šķirne. Pavairotas ar MERISTĒMU metodi.6,00 Eur/gab.

Krūmmellenes

"PATRIOT"

Krūms zems, viegli izvērsts, spēcīgs. Agra, ļoti ražīga šķirne. Ogas lielas, plakanas, stingras, izcili garšīgas. Kad krūms ražo pilnā apmērā, var ievākt līdz 7-8 kg. Sala izturība ļoti laba, līdz -35°C. Lokanie zari nelūst zem sniega nastas. 6,00 Eur/gab.

Krūmmellenes

"PINK BLUEBERRY"

Augļu krāsa rozā, augstums 0,7-1,00 m. Ziemcietība līdz -34 C. Vēlīna šķirne. Pavairotas ar MERISTĒMU metodi.Nav pieejams

Krūmmellenes

"POLARIS"

Agrīna šķirne. Vidēja augstuma, kompakts krūms līdz 1,2m. Ogas ienākas jūlijā. Ogas īpaši garšīgas, gaiši zilā krāsā. Sevišķi augsta ziemcietība līdz -37C. Kompaktā krūma dēļ piemērots audzēšanai arī podos. Ienākas pakāpeniski. Nepieciešama cita šķirne apputeksnēšanai.6,00 Eur/gab.

Krūmmellenes

"REKA"

Ļoti agra, Jaunzēlandē radīta šķirne, ienākas jūlija vidū. Augsts, spēcīgi augošs krūms. Augstums ir 1,3-1,8 metri. Ogas ir vidēji liela izmēra, apaļas, nedaudz saplacinātas. Augļiem ir lieliska garša, bagātīga, salda, piesātināta, kā sajaukums vīnogai ar zemeni. Vidējā produktivitāte pasaulē ir 6-10 kg uz krūmu. Reka ir viena no visātrāk augošajām šķirnēm pasaulē, kas viegli panes laikapstākļu svārstības. Augsta salizturība, līdz -34°C.6,00 Eur/gab.

Krūmmellenes

"SPARTAN"

Šķirne radīta ASV 1977. gadā. Augstās mellenes Spartan izveido 1.5 - 2 m augstu krūmu. Vidēji agras šķirne. Pirmās nogatavojušās ogas parādās jūlija beigās. Apaļās formas augļiem raksturīga blīva, gaiši zilas krāsas miza un sulīgs mīkstums. Izteikta deserta garša. Izturīgas, viegli transportējamas ogas. Vienas ogas vidējais svars sasniedz 1,6 g. Sala izturība līdz -30°C. Pavairotas izmantojot MERISTĒMU metodi.Nav pieejams

Krūmmellenes

"TORO"

Krūms spēcīga auguma, līdz 2m. Vidējas ienākšanās laika, ļoti ražīga šķirne, ražo regulāri, pašapputes. Ogas ļoti lielas, saldas, izcili garšīgas, ogas ražīguma ziņā ir līdzvērtīgas Bluecrop, bet ar labāku deserta garšu, lieliem ķekariem, tāpēc viegli lasāmas. Visā ražošanas periodā saglabājas liels ogu lielums. Sala izturība ļoti laba līdz -34°C.6,00 Eur/gab.

Sausserdis

"AURORA"

Krievijas šķirnes "Solovey" un japāņu šķirnes "MT46.55" krustojums. Krūms: augstumā 1,8m, platumā 1,2m, ar biezu un kompaktu vainagu. Augļu vidējais svars 1.9g (max 2.1g), forma iegarena, ovāla, ar saldu garšu. Augļus viegli novākt. Nogatavojas jūnija otrajā dekādē. Vidējā raža no krūma 5kg. Lai iegūtu bagātīgu ražu, ieteicams stādīt kopā ar citām sauseržu šķirnēm, sevišķi ar "Honeybee".5,00 Eur/gab.

Sausserdis

"BLUE BANANA"

Kupola formas krūms. Tas aug līdz 1,5m augstumā un 1,5m platumā. Iegareni, eliptiski augļi ar smailiem galiem, līdz 3cm gari. Sulīgas ogas ar saldu garšu. Kātiņa vieta sausa. Vidēji vēla šķirne, augļi nogatavojas no jūnija vidus līdz jūlija vidum. Vidējā krūma raža: 3,6kg. Bagātīgai augkopībai vairākas dažādas šķirnes jāstāda blakus (lai varētu veikt savstarpēju apputeksnēšanos).5,00 Eur/gab.

Sausserdis

"BLUE TREASURE"

Licencēta šķirne, pieder grupai Blue Treasure. Krūms ir kupola formas, spēcīgs, labi sazarots un sablīvēts, līdz 1,5m augsts un līdz 1,5m plats. Augļi ir lieli, eliptiski, 2,5-3 cm gari, ļoti sulīgi, aromātiski. Apakšdaļa ir sausa. Iespējama mehāniskā tīrīšana. Vidēji vēla šķirne. Lai iegūtu labu ražu, ieteicams tuvumā iestādīt vairākas dažādas šķirnes (lai nodrošinātu savstarpēju apputeksnēšanos). Kā apputeksnētāji tiek ieteiktas šādas šķirnes: "Strawberry Sensation" un "Giant’s Heart".5,00 Eur/gab.

Sausserdis

"BOREAL BEAST"

Kanādas šķirne, iegūta Saskačevanas universitātē. Tas pieder nelielajai vēlu ziedošu un vēlu ražojošu šķirņu grupai. Kompakts, blīvs krūms ar spēcīgu sazarojumu. Augļu vidējais svars 1,9g, ovāli vai sirds formas, stingri un gaļīgi, ļoti saldi un garšīgi. Lai arī šīs šķirnes augļi neizskatās tik labi kā "Boreal Beauty" ogas, to galvenā priekšrocība ir izcila garša, kas saglabājas arī pēc atkausēšanas. Vēlā šķirne, augļi nogatavojas jūlija beigās. Lai iegūtu augstu ražu, ieteicams stādīt vairākas dažādas šķirnes blakus (lai nodrošinātu savstarpēju apputeksnēšanu). Ieteicamas vienlaicīgi ziedošas šķirnes, īpaši "Boreal Beauty". Līdzīgā laikā zied arī šķirnes "Boreal Blizzard" un "Aurora". 5,00 Eur/gab.

Sausserdis

"BOREAL BEAUTY"

Perspektīvā Kanādas šķirne, kas iegūta Saskačevanas universitātē. To raksturo novēlots augļu periods. Taisnu, kompaktu un spēcīgu dzinumu krūms nelokās pat zem augļa svara, kas novērojams citu šķirņu gadījumā. Šī krūma forma atvieglo mehānisko ražas novākšanu. Augļu vidējais svars ir 2,6g (maks. 3,7g), ovāli, sirds formas, stingri un gaļīgi, ļoti garšīgi. Šķirne nogatavojas jūlija beigās, augusta sākumā. Krūms ražo augļus regulāri un bagātīgi. Krūmi ir izturīgi pret slimībām (miltrasa), un ļoti ziemcietīgi. Lai iegūtu augstu ražu, ieteicams stādīt vairākas dažādas šķirnes blakus (lai nodrošinātu savstarpēju apputeksnēšanu). Ieteicamas vienlaicīgi ziedošas šķirnes, īpaši "Boreal Beast", "Boreal Blizzard" un "Aurora".5,00 Eur/gab.

Sausserdis

"DOCH VELIKANA"

Krūms 1,8m augsts un 1,5m plats. Ogas lielas, nedaudz izstieptu formu. Vienas ogas masa 1,8 – 2,5g. Augsta ražība – 3,1 – 4kg no krūma. Ienākšanās laiks - jūnijs. Zied aprīļa beigās maija sākumā. Ražība augsta. Šķirnes - apputeksnētājas: "Bakčarskij Veļikan", "Jugana ", "Vostorg". Ziemcietība ļoti laba ,līdz -42 °C. Ogas labi turas pie kātiņa, bet sakratot nobirst. Jāstāda saulainās, atklātās vai viegli noēnotās vietās, smilšmāla vai mālsmilts augsnēs. Lieto gan svaigā, gan pārstrādātā veidā, gatavojot ievārījumus, kompotus, džemus, sulas, vīnu. Augļus var arī žāvēt un saldēt. Sulu lieto kā dabisku krāsvielu vai krāsas uzlabotāju. Ogas satur cukurus, organiskās skābes, pektīnu, karotīnu, vitamīnus, makro- un mikroelementus. Svaigas ogas satur sorbītu un inozītu, ir izcils C un P vitamīna avots. Ogas lieto pret paaugstinātu spiedienu un asinsvadu sieniņu nostiprināšanai.5,00 Eur/gab.

Sausserdis

"GIANT"S HEART"

Licencēta šķirne, pieder grupai Blue Treasure. Krūms ir sfērisks, enerģisks, labi sazarots, līdz 1,5m augsts un līdz 1,5m plats. Ogas ir lielas, saldas. Labi lietošanai gan svaigā veidā, gan pārstrādei un sasaldēšanai. Augļa garums: 2,5-3,0 cm. Forma: ovāla ar koniskiem galiem - sirds formas. Vidēji vēla šķirne. Lai iegūtu labu ražu, ieteicams tuvumā iestādīt vairākas dažādas šķirnes (lai nodrošinātu savstarpēju apputeksnēšanos). Kā apputeksnētāji tiek ieteiktas šādas šķirnes: “Strawberry Sensation” un “Blue Treasure”.5,00 Eur/gab.

Sausserdis

"GOLUBOJE VERETENO"

Augstražīga, agra šķirne. 0,8-1,0m augsts krūms. Ogas iegarenas, vārpstveida formas, tumši zilu krāsu un vaskveida pārklājumu. Ogas ir lielas (0,93-1,5g), saldskābas, atsvaidzinoša, brīnišķīga deserta garša ar nelielu rūgtumu. Raža 2-3kg no viena krūma. Ziemcietība ļoti laba, izturīga pret slimībām. Pašapputes, labs abputeksnētājs citām šķirnēm. Stādīšanas bedrītes rakšanas dziļums 50cm 1-1,5m atstatumā viena no otras. Var veidot mēslojuma spilvenu sajaucot kūdru, humusu un kūtsmēslus. Ja augsne ir skāba, tad risinājums ir dolomīta milti. Pēc stādīšanas 10 dienu laikā bagātīgi jālej. 5,00 Eur/gab.

Sausserdis

"HONEYBEE"

Krievijas hibrīdās šķirnes "Suvenir" un "Blue Pacific" krustojums. Krūma augstums līdz 1,5 m, platums 1,2m. Augļu vidējais svars 1,9g, cilindriskas formas, garša saldskāba, sulīga ar deserta garšu. Augļi nogatavojas jūnija otrajā dekādē. Raža vidēji 4kg no krūma. Ieteicams stādīt vairākas dažādu šķirnes blakus vienu otrai.5,00 Eur/gab.

Sausserdis

"INDIGO GEM"

Kanādas šķirne, Saskačevanas universitāte. Krūms: 1,5m augsts, 1,2m plats, taisns, krūmi veido V formas formu. Salda, deserta garša, mīkstums ar viegli gumijotu konsistenci, ciets. Viena no labākajām svaigas ēšanas šķirnēm, piemērota arī pārstrādei. Šķirne ir ieteicama komerciāliem stādījumiem. Pēc vairāku gadu kultivēšanas tā tika atzīta par vienu no šķirnēm ar lielāko ražošanas potenciālu ASV. Bagātīgai augkopībai vairākas dažādas šķirnes jāstāda blakus (lai varētu veikt savstarpēju apputeksnēšanos). Ieteicamās šķirnes: "Aurora", "Honeybee".5,00 Eur/gab.

Sausserdis

"JUGANA"

Krūms 1,5m augsts, un 1,9m plats. Ogu forma kausveidīgas ar nošķeltu galu. Vienas ogas masa 1,4 – 1,8 g. Sevišķi augsta ražība – 3,5 – 6 kg no krūma. Ienākšanās laiks jūnija trešā dekāde. Zied aprīļa beigās maija sākumā. Augsta ražība. Šķirnes - apputeksnētājas: "Doch Veļikana", "Jugana ", "Vostorg". Ziemcietība ļoti laba, līdz -38 °C. Ogas labi turas pie kātiņa, bet sakratot nobirst. Jāstāda saulainās, atklātās vai viegli noēnotās vietās, smilšmāla vai mālsmilts augsnēs. Lieto gan svaigā, gan pārstrādātā veidā, gatavojot ievārījumus, kompotus, džemus, sulas, vīnu. Ogas satur cukurus, organiskās skābes, pektīnu, karotīnu, vitamīnus, makro- un mikroelementus. Svaigas ogas satur sorbītu un inozītu, ir izcils C un P vitamīna avots. Ogas lieto pret paaugstinātu spiedienu un asinsvadu sieniņu nostiprināšanai.5,00 Eur/gab.

Sausserdis

"ĻEŅINGRADSKIJ VEĻIKAN"

Krūms augsts, līdz 1,7m, platums līdz 1,4m. Ogas lielas, līdz 2g smagas, ar izcilu garšu, piemērotas arī saldēšanai. Raža no krūma var sasniegt 5kg. Stādīšanas bedrītes rakšanas dziļums 50cm, 1 - 1,5 m atstatumā viena no otras. Var veidot mēslojuma spilvenu sajaucot kūdru, humusu un kūtsmēslus. Ja augsne ir skāba, tad risinājums ir dolomīta milti.Nav pieejams

Sausserdis

"NIMFA"

Krūms vidējs, līdz 1,5m, platums līdz 1,2m. Ogas vidējas līdz 1,5g smagas, ar izcilu garšu, piemērotas arī saldēšanai. Patiks saule, pusēna. Izteikti salda oga. Stādīšanas bedrītes rakšanas dziļums 50cm, 1 - 1,5 m atstatumā viena no otras. Augu aputeksnē kukaiņi, bet labākai ražai vēlams stādīt kopā ar citiem sauseržiem. Piemēram "Ļeņingradskij Veļikan", "Honeybee".5,00 Eur/gab.

Sausserdis

"STRAWBERRY SENSATION"

Licencēta šķirne, pieder grupai Blue Treasure. Krūms ir kuplas formas, spēcīgs, labi sazarots, līdz 1,5m augsts un līdz 1,5m plats. Augļi ir lieli, saldi un aromātiski, apmēram 2cm gari, noapaļotas formas. Vidēji vēla šķirne, augļu nogatavošanās periods - no jūnija vidus. Lai iegūtu labu ražu, ieteicams tuvumā iestādīt vairākas dažādas šķirnes (lai nodrošinātu savstarpēju apputeksnēšanos). Kā apputeksnētāji tiek ieteiktas šādas šķirnes: "Blue Treasure", "Giant’s Heart".5,00 Eur/gab.

Sausserdis

"VOSTORG"

Krievijas šķirne 2012.gads. Krūma augstums līdz 1,8m, platums 1,8m. Augļu vidējais svars 1,6g (līdz 2,8g), garums līdz 5cm. Cilindriskas formas, garša saldskāba, sulīga, harmoniska, bez rūgtuma. Nogatavojas vienlaicīgi. Ieteicamākie apputeksnētāji ir "Bakcharskij Velikan", "Doch Velikana", "Jugana", "Silginka", "Streževčanka", un citas vidēji agrās šķirnes. Sakarā ar deserta garšu, ogas piemērotas svaigam patēriņam un saldēšanai. Šķirne ziemcietīga. Sakņu forma plakana, tāpēc šķirne jūtīga pret sausumu. Augļi nogatavojas jūnija sākumā. Raža vidēji 2,5kg no krūma.5,00 Eur/gab.

Smiltsērkšķi

"BOTANIČESKAJA LJUBITELSKAJA"

Hippophae rhamnoides. Vidēji augsts augs. Augļi lieli, ovālas formas, dzelteni oranžā krāsā. Pieauguša auga ražība sasniedz 20 kg. Raža augusta pirmajā pusē. Ogas viegli atraut no koka. Ogas ar izturīgu miziņu, skābas, sulīgas, ar vieglu ananasu garšu. Pilnu gatavību koks sasniedz ceturtajā gadā pēc izstādīšanas.6,00 Eur/gab.

Smiltsērkšķi

"LORD"

6,00 Eur/gab.

Upenes

"BAGIRA"

Izveidota Ukrainā. Vidēji agra, ziemcietīga šķirne. Krūmi vidēja auguma. Ražīga, jo izturīga pavasara salnās. Ogas spīdīgas, lielas, izskatīgas, garšīgas, saldas, sakārtotas garos ķekaros. 3.gadā raža sasniedz 3kg no krūma. Pavairotas ar MERISTĒMU metodi.Nav pieejams

Upenes

"BELORUSSKAJA SLADKAJA"

Krūms spēcīgs, nedaudz skrajš. Ogas vidēji lielas, spīdīgas, saldas, ar vidēji biezu miziņu. Ķekaros 6 - 8 ogas. Ienākas vidēji agri, transportizturība laba, ražība laba. Ļoti ieteicama svaigam patēriņam. Upenes, ar augstu C vitamīna un pektīnvielu saturu.7,00 Eur/gab.

Upenes

"INTERCONTINENTAL"

Augstums: 1-2m. Platums: 1m. Augšanas apstākļi Latvijas klimatiskajās zonās: rietumu, vidus, austrumu zona. Vainags: plaši izplests. Ziedi: zaļgandzelteni. Augļi: lielas melnas ogas, saldas. Lapojums: zaļš. Daudzgadīgi, vasarzaļi krūmi. Stāda saulainās no vējiem aizsargātās vietās. Piemērotas vidēji smagas mālsmilts vai smilšmāla augsnes ar pH 6-6,5. Izturīgas pret miltrasu un lapu plankumainību.10,00 Eur/gab.

Upenes

"KARRI"

Igauņu šķirne. Ieteicamākā Igaunijā kopš 2010.gada. Krūmi vidēja auguma. Ražīga, jo izturīga pavasara salnās. Ogas lielas (vidēji ap 1.6g), izskatīgas, garšīgas, saldas, sakārtotas ķekaros. 3.gadā raža no krūma vidēji 3kg. 7,00 Eur/gab.

Upenes

"KATJUŠA"

Vidēji agra šķirne, ļoti ražīga. Ogas izturīgas transportējot, derīgas gan svaigam patēriņam un pārstrādei. Ziemcietība ļoti laba, der arī mehanizētai novākšanai. Izturīga pret miltrasu. Ogas lielas melnas, spīdīgas. Garša laba, saldskāba ar izteiktu aromātu.7,00 Eur/gab.

Upenes

"ĻEŅINGRADSKIJ VEĻIKAN"

Šķirne radīta Krievijā. Ogas lielas, ar labu garšu, plānu miziņu. Vidēji agra šķirne. Krūms augsts, stāvs. Augsta ziemcietība, ražība, lielas un garšīgas ogas. Zari var lūst zem ražas smaguma. Ogas piemērotas svaigam patēriņam.7,00 Eur/gab.

Upenes

"ĻENJTJAI"

Vidēji vēla šķirne. Krūms ļoti spēcīgs, vidēji skrajš, ogu ķekari gari (līdz 8cm). Ogas lielas, melnas ar brūnu nokrāsu, spīdīgas, garša salda, aromātiska, deserta šķirne. Ražība – līdz 6kg no krūma. Krūmi lieli, diezgan plaši. Ogas ļoti lielas – pat 2,5–2,8g, saldas, garšīgas. Šķirne ļoti ziemcietīga. Laba izturība pret miltrasu.10,00 Eur/gab.

Upenes

"MARA"

Vēlīna šķirne. Krūms vidēja auguma, plats, spēcīgs, samērā skrajš. Zied un ienākas vēlu, kad citas upenes jau novāktas. Augstražīga. Ogas lielas, pilienveida formas, stingras, ļoti izskatīgas, ar saldskābu labu garšu, pietiekami stingra miziņa. Ķekari gari. Piemērota mehanizētai ogu vākšanai. Tām nepiemīt izteikts upeņu aromāts. Skaista tirgus prece, jo ogas izlīdzinātas, vienādas, labi transportējamas. Ziemcietība laba, šķirnes izturība pret miltrasu un lapu plankumainībām laba. Latvijas šķirne.7,00 Eur/gab.

Upenes

"OJEBYN"

Ēdami, dekoratīvi augļi. Ieteicams stādīt piemājas dārzos augļu ieguvei. Ražība laba. Šķirne diezgan ieņēmīga pret lapu plankumainību un stabiņu rūsu (īpaši vasaras otrā pusē), izturīga pret miltrasu. Piemērota arī mehanizētai novākšanai. Augļi - ogas, VIII, lielas, melnas, garšīgas.7,00 Eur/gab.

Upenes

"PAMJATJ VAVILOVA"

Vidēji agra šķirne. Krūms spēcīgi, nedaudz skrajš. Ķekars vidēja garuma (5-8 cm). Ogas lielas apaļas, melnas, spīdīgas, ļoti saldu garšu, plāna miziņa. Oga vidēji ap 1,2 g. cukurs - 8,5%, , askorbīnskābe - 187,0 mg/100 g, pektīni - 1,4%. Šķirne ļoti ziemcietīga un ātrauglīga. Dēļ ļoti saldajām ogām ar plāno miziņu ļoti piemērota svaigam patēriņam. Šķirne iekļauta Krievijas labāko selekcijas sasniegumu reģistrā.Nav pieejams

Upenes

"SEĻEČENSKAJA"

Šķirne radīta Krievijā. Ogas gandrīz melnas, spīdīgas, lielas, saldas, aromātiskas. Ķekari vidēji gari. Ienākas vidēji agri. Piemērotas svaigam patēriņam un pārstrādei. Krūmi vidēja auguma, diezgan kompakti, dzinumi samērā tievi. Izturība pret miltrasu laba, pret lapu plankumainībām apmierinoša. Ziemcietība laba. Ziedi samērā izturīgi pavasara salnās. Ogas piemērotas svaigam patēriņam un pārstrādei.7,00 Eur/gab.

Upenes

"VELOI - ĻEŅINGRADSKAJA SLADKAJA"

Garšas ziņā fantastiski laba šķirne. Viena no vissaldākajām šķirnēm. Augstražīga. Ogas īsos ķekaros, lielas, saldas, ar vidēji biezu miziņu. Ziemcietība ļoti laba. Laba izturība pret miltrasu un pumpuru ērci. Pavairotas ar MERISTĒMU metodi.10,00 Eur/gab.

Upenes

"VERNISAŽ"

Vidēji agra, ziemcietīga, izturīga pret slimībām un kaitēkļiem šķirne, ražīga, ogas milzīgas, spīdīgas.Nav pieejams

Upenes

"ZAGADKA"

Vidēji agra. Ogas lielas, saldas, ienākas vienlaicīgi. Krūms kompakts, ļoti stāvs, ar singriem zariem. Laba izturība pret miltrasu un rūsu. Absolūti izturīga pret pumpuru ērci. Ogas ļoti lielas ar labu garšu.7,00 Eur/gab.

Vīnogas

"AGAT DONSKOI"

Ļoti spēcīga auguma deserta vīnogu šķirne. Pašauglīga. Audzējama dārzā aizsargātās vietās un segtajās platībās, ienākas 120 dienās pie pozitīvo temperatūru summas: +24ºC. Dod stabilas ražas. Ķekari lieli, koniski, irdeni ar vidēju svaru 300, rekordsvaru 500 – 600g. Ogas lielas (22 –24 mm, 4-5 g), ovālas, tumši zilas līdz melnai, garša harmoniska. Miziņa blīva, kad ogas gatavas viegli saēdama, mīkstums gaļīgs. Cukuru līmenis 13 -15%, skābes 6-7g/l. Dzinumi nobriest labi. Jāregulē ķekaru skaitu (uz dzinumu atstājot vidēji 1,3-1,5 ķekariem). Ražīga, pie labas kopšanas tieksme pārslogot krūmu. Tāpēc jānormē raža. Pie ražas pārslodzes ienākšanās pagarinās un pazeminās ogu kvalitāte. Rudenī krūmu apgriež atstājot 5-8 pumpurus. Slodze uz krūmu 35-45 pumpuri. Paaugstināta izturība pret sēņu slimībām. Salcietīga (–26ºC). Var audzēt dārzā. Uz ziemu jāzedz.Nav pieejams

Vīnogas

"LORA"

Agra Ukraiņu selekcijas deserta vīnogu šķirne (ogu ienākšanās laiks 110-115 dienas). Spēcīga auguma krūms ar funkcionāli sievišķiem ziediem – apputeksnējas labi. Kopšanas ziņā ļoti plastiska vīnoga. Latvijā var audzēt pie sienas vai pie špaleras labi izsauļotā un no aukstajiem vējiem aizsargātā vietā. Ķekari koniski, vidēji blīvi vai irdeni iespaidīga izmēra, svars līdz 1 kg. Un pat vairāk atkarībā no kopšanas. Ogas cilindriskas vai ovālas skaistā salātbaltā pat pienbaltā krāsā, kas noklātas ar baltu vaska kārtiņu, saulē ar iedegumu (svars 6-9g). Mīkstums blīvs ar patīkamu garšu. Labi uzkrāj cukurus (var būt virs 20%, pie skābju daudzuma 5-8 g/l). Sēklas diezgan palielas. Ogas transportablas. Ogas praktiski neplaisā. Viengadīgie dzinumi nobriest labi. Dzinumus rudenī apgriež vidēji vai īsi. Augsta izturība pret sēņu slimībām. Salcietība vidēja –21 –23°С. Latvijas apstākļos uz ziemu jāsedz visu mūžu.Nav pieejams